Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak wybrać prezent, czyli gadżety na różne okazje.

2019-07-31
Jak wybrać prezent, czyli gadżety na różne okazje.

Jak wybrać prezent, czyli gadżety na różne okazje.

Dawanie prezentów może być równie przyjemne, jak dostawanie. Radość w oczach obdarowanego i uśmiech na twarzy, a czasem wzruszenie, to emocje, które chcielibyśmy zobaczyć po wręczeniu prezentu. Aby tak się stało, prezent powinien być wyjątkowy i trafić w gust osoby obdarowanej. U niektórych takie okazje jak święta, urodziny, imieniny czy inne uroczystości, które nie mogą obyć się bez prezentów, wywołują stres. Nie wiemy co kupić, boimy się, że nasz prezent nie spodoba się bliskiej osobie. Oto kilka przydatnych wskazówek o tym, jak wybrać prezent, by był strzałem w dziesiątkę.

Czym kierować się przy wyborze prezentu na różne okazje?

Wybierając prezent dla bliskiej osoby, łatwiej jest trafić w jej gust, bo dobrze ją znamy i wiemy, jaka jest i co lubi. Trudniej jest z wyborem prezentu dla osób, które znamy krótko i niewiele jeszcze o nich wiemy. W takim przypadku pierwszym zadaniem, jakie nas czeka, jest zdobycie informacji o ich potrzebach i zainteresowaniach. Dobrą wskazówką może być dla nas też styl, w jakim się dana osoba ubiera, gadżety, którymi się otacza. Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest jej sposób bycia, wysławiania, poczucie humoru. Jeżeli uznamy, że osoba, dla której kupujemy prezent, odznacza się dużą dawką poczucia humoru, możemy kupić jakiś śmieszny gadżet, np. zegar, który chodzi do tyłu. Tego typu prezenty nadają się na każdą okazję, zarówno na urodziny, święta, jak i wtedy, gdy wybieramy się na parapetówkę do nowego domu naszego znajomego. Jeżeli osobę, dla której kupujemy prezent, dobrze znamy, pamiętajmy, by przy wyborze kierować się jej upodobaniami, a nie naszymi własnymi, Oglądając w sklepie konkretną rzecz, zastanówmy się, czy będzie to coś, co jej się spodoba, czy tego potrzebuje, czy lubi tego typu rzeczy. Zwróćmy uwagę też czy kolory i materiały, z których wykonany jest przedmiot, trafią w jej gust. 

Jak nie popełnić gafy przy wyborze prezentu?

Kupując prezent dla kogoś, czasami nie zdajemy sobie sprawy, że może on wprawić w zakłopotanie osobę obdarowaną. Aby tego uniknąć, przestrzegajmy kilku podstawowych zasad:- Nie kupujmy prezentu zbyt drogiego osobie, która poczuje się zakłopotana, nie mogąc zrewanżować się prezentem w podobnej cenie. Nie jest to regułą, ale szczególnie w przypadku osób, których nie znamy dobrze, trzeba uważać, by nasze dobre intencje nie przyniosły problemu osobie obdarowanej, która poczuje się zobligowana do rewanżu przy najbliższej okazji, a nie będzie jej na to stać. - Nie wybierajmy rzeczy, które osoba obdarowana odrzuci ze względu na poglądy i styl życia. Przykładowo obrońcy praw zwierząt podarowanie rękawiczek ze skóry naturalnej byłoby wielkim nietaktem. - Nie próbujmy na siłę przekonać kogoś za pomocą prezentu do zainteresowania się czymś, czego dana osoba nie lubi. 

Przykłady prezentów na każdą okazję, które sprawią radość bliskiej osobie. 

Przydatne i niebanalne gadżety są prezentami, które zawsze wywołają uśmiech na twarzy osoby obdarowanej. Jeżeli więc zastanawiasz się jaki prezent wybrać, a marzy ci się, by było to coś oryginalnego, czego jeszcze dana osoba nie widziała, poszukaj takiego gadżetu, który wpisze się w jej gust i zainteresowania. Taki prezenty wcale nie muszą być drogie. Dla miłośników smartfonów może to być poduszka wyglądem przypominająca smartfon, a dla graczy komputerowych zestaw kubków z postaciami z ich ulubionych gier. Prezenty, które ucieszą osoby interesujące się rozwojem osobistym to nie tylko książki na ten temat, a również naklejki na ścianę z inspirującymi cytatami. Niebanalne poduszki dekoracyjne ucieszą z pewnością osoby, które lubią oryginalność i fantazję, Pomysłowe gadżety będą zawsze dobrym pomysłem wtedy, gdy szukamy czegoś wyjątkowego i chcemy zaskoczyć osobę obdarowaną prezentem, którego nie dostanie od nikogo innego i który zapamięta na lata. 

Jeśli już wiemy jaki prezent wybrać, pamiętajmy, że oprócz zawartości zawsze liczy się też opakowanie. Pięknie zapakowane prezenty sprawiają, że osoba obdarowana już podczas rozpakowywania czuje się kimś wyjątkowym. Pamiętajcie, opakowanie podnosi zawsze wartość samego prezentu. Tylko prezent podarowany od serca, zakupiony pod gust bliskiej osoby i pięknie zapakowany przyniesie efekt taki, jaki chcielibyśmy osiągnąć.
pixel